Zapraszamy do współpracy producentów i dystrybutorów urządzeń i sprzętu zabezpieczeniowego. Pragniemy zaoferować fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Naszym atutem są nadzwyczaj korzystne ceny oraz krótki czas reakcji dotyczący zleconych prac. Ewentualne zapytania dotyczące współpracy prosimy kierować pod numer telefonu

KRÓTKA HISTORIA SEJFU

renowacja sejfów, kas pancernych            Badania naukowe dowodzą, że pierwowzór sejfu - skrzynie z zamkami były w użyciu już w starożytnym Egipcie. Do dzisiaj jednak nie zachował się żaden egzemplarz wcześniejszy niż z okresu średniowiecza. Najstarsze istniejące dzisiaj eksponaty zostały zbudowane z twardego drewna okutego w elementy z żelaza, najczęściej w kształcie płaskowników. Wyposażone w wymyślne zamki, dla dodatkowego bezpieczeństwa dziurkę od klucza ukrywano na przykład pod tajną klapką albo charakteryzowano jako część ozdoby.

naprawa kas pancernych            Dalszy rozwój miał miejsce raczej w kierunku artystycznym niż w kierunku zabezpieczeń, aż do momentu wprowadzenia skrzyń zbudowanych całkowicie z żelaza kutego, które na ogół charakteryzowały się tym, że połączenia wszystkich elementów były nitowane lub pasowane. Pod koniec XVIII wieku skrzynie z żelaza kutego zaczęły zastępować skrzynie z żelaza lanego. Produkcja ich przybrała charakter masowy, a cena stała się bardziej przystępna. W Europie żelazne skrzynie zostały rozwinięte do bardzo wysokiej normy artystycznego piękna i mistrzostwa.

serwis sejfów            Pierwsze sejfy były zaprojektowane by chronić przed włamaniem, jednak nie oferowały ochrony przed ogniem. Konstrukcje sejfów ognioodpornych powstały na początku XIX wieku. Konstruktorzy szybko zrozumieli, że sejfy których ściany były wykonane z pojedynczej warstwy nigdy nie zabezpieczą w sposób właściwy zawartości przed działaniem ognia. Wprowadzono sejfy zbudowane z dwóch płaszczy, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniono materiałem izolacyjnym. Na przełomie XIX i XX wieku, gdy wzrost włamań wymusił na konstruktorach zastosowanie bardziej wyrafinowanych technik zabezpieczeń, stopniowo zaczęto wprowadzać do produkcji stal, której cena w tamtym okresie stała się przystępna. Stal dała konstruktorom nowe możliwości, sejfy mogły powstawać z pojedynczego arkusza poprzez zginanie pod różnymi kątami. Praktyka zaś rozwinęła zabezpieczenia drzwi przez kilka rygli blokowanych zamkiem głównym. Ten kierunek tworzenia coraz to nowszych i doskonalszych konstrukcji z pewnością można uznać za wyznacznik budowy współczesnych sejfów. Analizując historię powstania na początku skrzyń drewnianych, które w drodze postępu przekształciły się w dzisiejsze sejfy trudno pominąć fakt, który miał największy wpływ na rozwój tego typu urządzeń - mianowicie przestępczość, która była głównym motorem napędowym powstawania coraz doskonalszych konstrukcji.

serwis zabezpieczeń mechanicznych            Do forsowania zabezpieczeń sejfów używano wielu narzędzi i materiałów, a pomysłowość włamywaczy do dziś jest nieograniczona. W zamierzchłych czasach były to podstawowe narzędzia ślusarskie. Konstruktorzy sejfów wprowadzili coraz bardziej pomysłowe rozwiązania. Na przykład, aby wyeliminować zagrożenie użycia materiałów wybuchowych, które wprowadzano do zamka przez dziurkę od klucza i w ten sposób doprowadzano do otwarcia sejfu wymyślono zamek szyfrowy, który do dziś jest uznawany za najlepsze urządzenie antywybuchowe. Z kolei w Stanach Zjednoczonych w czasach wzmożonej fali napadów na banki, popularna stała się najprostsza metoda, bankiera w nocy uprowadzano z domu i kazano mu otworzyć sejf. Odpowiedzią konstruktorów było wprowadzenie dodatkowych zamków czasowych, które wymuszały możliwość otwarcia sejfu tylko w określonych godzinach. W powojennej Europie wzrost przestępstw analitycy wiązali z dużym postępem w dziedzinie konstrukcji maszyn i rozwojem specjalistycznych narzędzi, oraz szkoleniem personelu w ich obsłudze. Obecnie mimo spadku liczby przestępstw, których przedmiotem są włamania do sejfów nieustanny wyścig konstruktorów i włamywaczy nadal trwa.

Firma Sejf - Serwis specjalizuje się w kompleksowej obsłudze sprzętu i urządzeń technicznego zabezpieczenia mienia takich jak: sejf, kasa pancerna, drzwi skarbcowe, drzwi zamknięcia bankomatów, drzwi kratowe, skrytki depozytowe, wrzutnie bankowe, szafy i kontenery stalowe na akta i broń, szafy siatkowe, drzwi zabezpieczeniowe, drzwi ewakuacyjne, drzwi p. poż., drzwi wejścia głównego i wiatrołapu, bramy garażowe i parkingowe, wózki kasowo-skarbcowe, platformy transportowe i wiele innych. Główne czynności obsługowe oferowane przez nas to: awaryjne otwieranie, przeglądy techniczne, konserwacje, kompleksowy serwis zamków (kluczowych mechanicznych, szyfrowych mechanicznych i elektronicznych), zmiany rejestru zastawek zamków kluczowych (przeróbka), zmiany hasła szyfru zamków szyfrowych mechanicznych i elektronicznych, dorabianie i naprawy kluczy (sejfów, kas pancernych, skarbców, drzwi zabezpieczeniowych itd), regulacje i naprawy systemów ryglowania, regulacje i naprawy zawiasów, montaż odbojników, montaż wizjerów, regulacje i montaż samozamykaczy, wymiany kół jezdnych (wózki kasowo-skarbcowe, platformy transportowe), naprawy spawalnicze oraz wiele innych prac z zakresu mechanicznego zabezpieczenia mienia. Polecamy również naprawy i renowacje zabytkowych sejfów i kas pancernych. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!! śląskie, małopolskie, opolskie, Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Sosnowiec, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Mikołów, Chorzów, Bytom, Czeladź, Będzin, Czechowice Dziedzice, Ruda Śląska, Oświęcim, Pszczyna, Wodzisław Śląski, Tarnowskie Góry, Chrzanów, Piekary Śląskie, Żory, Wisła, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Cieszyn, Trzebinia, Żywiec, Racibórz, Jaworzno, Opole, Kraków, Częstochowa, Olkusz, Myszków, Ustroń, Siemianowice Śląskie, Zawiercie, Szczyrk, Siewierz, Orzesze, Skoczów, Knurów, Kęty, Kędzierzyn-Koźle, Bieruń, Strzelce Opolskie, Bukowno, Lędziny, Pyskowice, Świętochłowice, Wadowice, Lubliniec, Brzeszcze, Sławków, Klucze, Wojkowice, Pyrzowice, Rydułtowy, Sucha Beskidzka, Krapkowice, Libiąrz, Andrychów, Pszów, Świerklaniec, Zdzieszowice, Czerwionka, Leszczyny, Olesno
Google+